Francie porazila Maroko a postoupila do finále
Fotbalisté doufají, že se fanouškům ukážou na mistrovství světa. Bude to velmi dobrá příležitost. Mnoho fotbalistů má velké štěstí, že hrají za národní tým. Země poskytne pohodlné Fotbalové dresy, které hráčům pomohou hrát a umožní hráčům hrát v Může hrát lépe a lépe dokončit hru. Francouzský tým vedený Mbappem porazil na mistrovství světa v Kataru marocký tým a úspěšně postoupil do finále. To hodně francouzských fanoušků velmi nabudilo, protože letos má francouzský tým velké naděje na obhajobu mistra světa na mistrovství světa tým, který obhájil mistrem světa byl naposledy tým Brazílie v roce 1962, dokáže letošní tým Francie zázraky? V semifinále nastoupil francouzský tým v prvním poločase proti Maroku.V 5.minutě našel Maroko Francouzi a úspěšně se trefil Theo Hernández z francouzského týmu.Inkasovaný gól v prvních 5minut velký dopad na marocký tým.Kapitán týmu byl za 20 minut vystřídán kvůli zranění.Pod vícenásobným vlivem měl marocký tým potíže s udržením branky.V 79.minutě střílel Mbappe,který měl na sobě dres Francie. hrozilo, poté Mouani, který právě přišel z lavičky, úspěšně provedl doplňující střelu a skóroval.Francie porazila Maroko 2:0.
____________________

This publication was posted on Libmonster in another country. The article seemed interesting to our editor.

Full version: https://library.rs/m/book/view/Francie-porazila-Maroko-a-postoupila-do-finále
Libmonster Online · 584 days ago 0 189
Professional Authors' Comments:
Order by: 
Per page: 
 
  • There are no comments yet
Library guests comments
Actions
Rate
0 votes
Publisher
Libmonster Online
New-York, United States
Link
Permanent link to this publication:

https://libmonster.com/blogs/entry/Francie-porazila-Maroko-a-postoupila-do-finále


© libmonster.com
 
Library Partners

LIBMONSTER.COM - U.S. Digital Library

Create your author's collection of articles, books, author's works, biographies, photographic documents, files. Save forever your author's legacy in digital form. Click here to register as an author.
Francie porazila Maroko a postoupila do finále
 

Editorial Contacts
Chat for Authors: U.S. LIVE: We are in social networks:

About · News · For Advertisers

U.S. Digital Library ® All rights reserved.
2014-2024, LIBMONSTER.COM is a part of Libmonster, international library network (open map)
Keeping the heritage of the United States of America


LIBMONSTER NETWORK ONE WORLD - ONE LIBRARY

US-Great Britain Sweden Serbia
Russia Belarus Ukraine Kazakhstan Moldova Tajikistan Estonia Russia-2 Belarus-2

Create and store your author's collection at Libmonster: articles, books, studies. Libmonster will spread your heritage all over the world (through a network of affiliates, partner libraries, search engines, social networks). You will be able to share a link to your profile with colleagues, students, readers and other interested parties, in order to acquaint them with your copyright heritage. Once you register, you have more than 100 tools at your disposal to build your own author collection. It's free: it was, it is, and it always will be.

Download app for Android